YouTube'daki bir videoyu sitemde yayınlamak istiyorum, ne yapmalıyım?

YouTube üzerinde ilgili video sayfasına giriş yapınız. Video gösterim alanının hemen altında yer alan "Paylaş" yazısına tıklayınız. Açılan bölümde yer alan "Ekle" butonuna tıklayınız. İlgili işlemin ardından YouTube tarafından sağlanan paylaşım kodunu kopyalayınız.

Web sitenizde hangi sayfada videonun yayınlanmasını istiyorsanız, yönetim paneli üzerinde İçerik ve metin işlemleri -> Kayıtlı sayfalar yolunu izleyerek ilgili sayfaya giriş yapınız. İçerik editöründe sağ bölümde bulunan < > ikonuna tıklayınız, açılan alana Youtube paylaşım kodunu yapıştırınız ve Ok tuşuna basınız. Ardından en alt bölümde bulunan "Sayfamı Güncelle" butonuna tıklayınız.

Ekleyeceğiniz videonun mobil cihazlarda da sorunsuz görüntülenmesi için paylaşım kodunda yer alan width değerini % olarak değiştirmelisiniz. Örneğin, kod içerisinde width="960" olarak bulunan değeri, width="100%" olarak değiştirebilirsiniz. İlgili yüzde değeri videonun sayfa içerisinde kaplayacağı alanı ifade etmektedir.

Notlar:
Videoların siteniz üzerinde estetik görüntülenmesi için mümkün olduğunca video en genişliklerinin (width) 700 pikselden büyük olmasına dikkat ediniz.

Yukarıda belirtilen işlemleri Vimeo, DailyMotion vb. video platformları için de uyarlayabilirsiniz.